Прослуховування музики з іншими людьми, навіть онлайн може значно збільшити задоволення від процесу. Про це йдеться у свіжому дослідженні в галузі нейронауки та психології, опублікованому в журналі iScience.
Міжнародна команда вчених провела три експерименти, пише PsyPost. У першому брали участь 52 мешканці США: вони слухали уривки з поп-рок-пісень поодинці, у невеликій групі та у групі більші у віртуальному середовищі. Взаємодія з іншими людьми відображалася у вигляді карти, на якій спеціальними точками відзначені слухачі. Після кожного фрагмента учасники оцінювали рівень свого задоволення, інтересу та інші емоції, такі як радість чи смуток.
У другому експерименті було задіяно 111 жителів Франції. Вони слухали не лише поп-рок, а й інші жанри. Наприкінці дослідники перевіряли соціальну поведінку учасників: чи захочуть вони переказати гроші іншим людям чи некомерційним організаціям.
Третій експеримент був присвячений класичній музиці. 75 учасників із Франції слухали музичні уривки поодинці та у невеликій групі. На наступному етапі вони виконували спеціальні завдання, призначені для того, щоб на короткий час відвернути увагу. Потім учасники пройшли тест на згадку, який оцінював, як вони запам’ятали фрагменти.
З’ясувалося, що учасники повідомляли про більш високий рівень задоволення від спільного прослуховування навіть в онлайн-режимі.
«Однієї лише думки про зв’язок з кимось, без будь-якої прямої взаємодії, було достатньо, щоб збільшити випробуване задоволення. Так, учасники мали лише ілюзію, що вони слухають ту саму музику одночасно з іншими, створену через різні позначки на карті», — зазначили вчені.
Крім того, у віртуальному колективі люди ставали щедрішими і охочіше переводили кошти іншим слухачам (але при цьому не в НКО, що може пояснюватися специфікою завдання). Третій експеримент також показав, що учасники, яким більше сподобалася музика, краще дізнавалися про уривки під час тесту.Тому слухаємо улюблену музику на улюбленій хвилі POWER FM разом!!!