Пол Маккартні попереджає уряд Великобританії про погрози авторським правам від ШІ

Пол Маккартні звернувся зі щирим закликом до уряду Великобританії, закликавши законодавців захистити артистів від запропонованого закону про авторське право, який може дозволити штучному інтелекту експлуатувати творчі роботи без належної згоди. Виступаючи в інтерв’ю ВВС Маккартні висловив своє занепокоєння з приводу законодавства, яке дозволить технологічним компаніям використовувати захищені авторським правом матеріали, включаючи музику, для навчання своїх систем ШІ, якщо артисти не відмовляться від цього.

Знаменитий бітл наголосив, як такий закон може поставити під загрозу майбутнє молодих творців. “Уявіть собі молодого автора пісень, який вклав душу в блискучу пісню, і виявив, що насправді він не володіє”, – пояснив Маккартні. «Будь-який може просто заявити на неї свої права. Давайте прояснимо – хтось отримає від цього прибуток. Коли пісні, створені ШІ, потрапляють на стрімінгові платформи, на цьому можна заробити. І ці гроші мають дістатись оригінальному виконавцю, а не технологічному гіганту. Якщо хтось отримує гроші, чому б не тому, хто спочатку створив цей витвір мистецтва?»

Під час інтерв’ю Маккартні звернувся безпосередньо до урядовців: «Як представники народу, ви несете відповідальність за наш захист. Якщо ви вводите нові закони, вони повинні захищати права творчих розумів та митців, інакше ви ризикуєте відштовхнути їх. Уряди існують для того, щоб служити своєму народу, і я вважаю, що ваш обов’язок забезпечити молодим творцям можливість процвітати. Вчиняючи так, ви не просто підтримуєте їхні кар’єри — ви допомагаєте їм створювати кращий світ за допомогою їхнього чудового таланту».

Зауваження Маккартні пролунали в той час, як Великобританія продовжує вивчати зміни до законів про авторське право, щоб пристосуватися до швидкого зростання технології ШІ. У грудні митці, видавці та медіаорганізації сформували Коаліцію творчих прав в ІІ, колектив, націлений на захист існуючих заходів захисту авторських прав на тлі зростаючого занепокоєння щодо впливу ШІ на творчі галузі.

Том Кіль, генеральний директор UK Music, поділяє побоювання Маккартні, заявивши BBC: «Плани уряду змінити закони про авторські права та дозволити компаніям, які працюють у сфері штучного інтелекту, використовувати музику та твори артистів без їхнього дозволу становлять величезну загрозу для музичної індустрії».
У міру загострення дебатів навколо штучного інтелекту та авторських прав переконливий заклик Маккартні наголошує на необхідності захисту артистів та їх творчої спадщини, одночасно вирішуючи етичні проблеми, що виникають у зв’язку з появою нових технологій.